Dział Central Material Planning w Faurecii powiększa zespół

Central Material Planning - 1 dział, 2 lokalizacje, 37 fabryk, 1000 dostawców, 150 tys. ciężarówek i realizacja 3 milionów zamówień rocznie

Faurecia to światowy lider dostawców części samochodowych, obecny w 37 krajach. Ambicją firmy jest wdrożenie oraz dalszy rozwój Central Material Planning – centralnej organizacji planowania materiałowego. Dział funkcjonuje już w dwóch lokalizacjach – w Grójcu i Santa Maria de Feira w Portugalii. Jednostka odpowiada za zamawianie surowców na podstawie harmonogramu produkcji, monitorowanie zamówień, a także codzienny kontakt z dostawcami, fabrykami czy innymi działami wewnętrznymi firmy.

Central Material Planning to organizacja, która zajmuje się prognozowaniem i planowaniem potrzeb materiałowych wynikających z zamówień klientów oraz bieżącego planu produkcyjnego. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie ciągłości produkcji, optymalizacja zapasów oraz minimalizowanie kosztów transportu poprzez właściwą utylizację. Planiści w dziale Central Material Planning odpowiadają za współpracę z dostawcami, budowanie z nimi długotrwałych relacji i zarządzanie dostawami w zależności od potrzeb. Do ich obowiązków należy również współpraca z działami wewnątrz firmy – planowaniem produkcji, działem zakupów i transportu, czy customer contact.

Dział Central Material Planning obecny jest w dwóch krajach: w Polsce (Grójec) i w Portugalii (Santa Maria de Feira). Zespół pracuje w dwóch lokalizacjach i docelowo ma zarządzać zapotrzebowaniem materiałowym dla 37 fabryk Faurecii w całej Europie.

Planista, niczym kontroler ruchu lotniczego, powinien mieć ponad przeciętną odporność na stres.

W związku z rozwojem, Faurecia rozbudowuje polski oddział Central Material Planning, do którego poszukuje nowych pracowników. Praca planisty materiałowego wymaga dużych umiejętności komunikacyjnych przydatnych w trakcie procesu negocjacji oraz w utrzymaniu dobrych relacji wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Jest to stanowisko dla osób, które posiadają świadomość biznesową i finansową. W planowaniu materiałowym sprawdzają się osoby samodzielne i te, które nie boją się podejmować decyzji, często pod presją czasu i zmieniających się okoliczności.

„Planista, niczym kontroler ruchu lotniczego, musi zaplanować kilka możliwych rozwiązań dla każdej sytuacji, dlatego umiejętności w ocenie ryzyka oraz ustalania priorytetów bardzo przydają się na tym stanowisku. Branżę motoryzacyjną cechuje wysoka dynamika. Zespól Central Material Planning musi więc działać szybko i na bieżąco reagować na zmiany. W tym dziale każdy dzień jest inny, a rutyna i nuda wyparte są przez entuzjazm, pasję i energię w codziennych zadaniach” – mówi Mateusz Galan, European Material Planning Manager w Faurecii.

Organizacja jest w momencie intensywnego rozwoju, dlatego jest to szansa dla pracowników, którzy chcą mieć realny wpływ na jej kształt oraz dynamiczną karierę.

Lista aktualnych rekrutacji: www.karierafaurecia.pl

ZOBACZ OFERTY PRACY
Transport