header background

Faurecia w Polsce

Działamy w Polsce już od 20 lat i pracujemy w 9 zakładach produkcyjnych, a także w ramach dwóch zespołów R&D, Centrum księgowo-Finansowego oraz Centrum Wsparcia IT. W Polsce ulokowane są również funkcje wspierające globalne procesy, takie jak zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie programami i inne.

Poznaj nasze zakłady:
assets
assets

Gorzowska fabryka powstała w 2003 roku i dziś jest ona największą w polskiej rodzinie Faurecii pod względem zajmowanej powierzchni. Na 76 tys. m2 powstają: deski rozdzielcze, podłokietniki, schowki samochodowe, konsole środkowe, tapicerka drzwi i materiały wypełniające drzwi, dedykowane do aut największych światowych marek.

Nasze technologie:

Ciekawostki

Ciekawostki

Nasze pociągi (systemy logistyczne) okrążają halę produkcyjną 1000 razy w ciągu tygodnia i dostarczają ponad 150 000 części bezpośrednio do stanowisk produkcyjnych. Tygodniowo, pokonują dystans 1 801 800 m. Oznacza to, że okrążają Ziemię co około 4,5 miesiąca, podczas gdy średnia długość jednego okrążenia to niecałe 350 m.

Ciekawostki

Do produkcji, zużywamy 800 ton granulatu miesięcznie - to tyle, ile waży 200 dorosłych słoni afrykańskich. 800 ton granulatu w przeliczeniu na granulki daje 28 586 206 897 sztuk.

Rozpoczęcie działalności 2003

Zatrudnienie 1100 pracowników

W naszym gorzowskim Zakładzie, skala produkcji od początku szła w parze z jej najwyższą jakością. Zakład otrzymał w 2016 r. nagrodę Best Global Performance Award. Ponadto Faurecia Gorzów posiada status Mother Plant – oznacza to, że nasi pracownicy z Gorzowa Wielkopolskiego w sposób szczególny odpowiadają za wsparcie swoją wiedzą i doświadczeniem naszych pozostałych zakładów w Polsce i na świecie.

informacja
Kobieta
Kontakt: kariera@faurecia.com
nasz adres Faurecia Wałbrzych Zakład Mechanizmów
Ul. Joachimowicza 3
58-306 Walbrzych

Formularz kontaktowy