header background

Faurecia w Polsce

Działamy w Polsce już od 20 lat i pracujemy w 9 zakładach produkcyjnych, a także w ramach dwóch zespołów R&D, Centrum księgowo-Finansowego oraz Centrum Wsparcia IT. W Polsce ulokowane są również funkcje wspierające globalne procesy, takie jak zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie programami i inne.

Poznaj nasze zakłady:
assets
assets

Zakład powstał w 2013 r. i mieści się w Gniewomierzu koło Legnicy. Jest pierwszą fabryką w całej Grupie Faurecia, w której wytwarzane są części wyposażenia z prawdziwego drewna, włókna węglowego i aluminium. Produkowane są w nim elementy dekoracyjne, które ozdabiają wnętrza samochodów klasy premium. Legnicki Zakład Dekoracji w momencie rozpoczęcia działalności zajmował 15 tys. m2. W 2015 r. fabryka przeszła rozbudowę i w zaledwie pół roku urosła do 27 tys. m2.

Nasze technologie:

Ciekawostki

Ciekawostki

Ze wszystkich zakładów Faurecii na świecie, tylko w naszym zakładzie używamy technologii pre-formingu drewna. W wyniku jej użycia z giętkich płacht naturalnego drewna powstają trójwymiarowe detale.

Ciekawostki

Rocznie nasz zakład opuszcza 9 mln. gotowych części. Moglibyśmy obdarować nimi każdego mieszkańca Nowego Yorku.

Rozpoczęcie działalności 2013

Zatrudnienie 1000 pracowników

W 2018 roku w Zakładzie uruchomiono technologię IMD, umożliwiającą dekorację detali z tworzyw sztucznych podczas procesu wtrysku. Dzięki temu, klient otrzymuje część, której wzór w świetle dziennym różni się od tego, który widzi w nocy, przy wykorzystaniu oświetlenia wnętrza samochodu. W 2018 roku przy zakładzie zaczął pracować zespół inżynierów R&D.

informacja

Aktualne Oferty Pracy

Legnica – Zakład Dekoracji
Automatyk w dziale Utrzymania Ruchu
pin

Legnica, dolnośląskie

Dodano
2021-05-11

Specjalista ds. jakości Klienta – Customer Contact
pin

Legnica, dolnośląskie

Dodano
2021-06-11

Kobieta
Kontakt: kariera@faurecia.com
nasz adres Faurecia Wałbrzych Zakład Mechanizmów
Ul. Joachimowicza 3
58-306 Walbrzych

Formularz kontaktowy