header background

Faurecia w Polsce

Działamy w Polsce już od 20 lat i pracujemy w 9 zakładach produkcyjnych, a także w ramach dwóch zespołów R&D, Centrum księgowo-Finansowego oraz Centrum Wsparcia IT. W Polsce ulokowane są również funkcje wspierające globalne procesy, takie jak zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie programami i inne.

Poznaj nasze zakłady:
assets
assets

Zakład powstał w 2012 r. w odległości około kilometra od pierwszej gorzowskiej fabryki. Oba zakłady należą do Dywizji Interiors. Uruchomienie naszego drugiego zakładu w Gorzowie Wielkopolskim zostało oparte o wiedzę i doświadczenie pracowników pierwszej fabryki. W zakładzie wytwarzane są elementy wyposażenia wnętrz samochodów: kompletne panele drzwiowe, deski rozdzielcze, konsole.

Nasze technologie:

Ciekawostki

Ciekawostki

Termoformowanie włókien naturalnych to pierwszy innowacyjny proces w Faurecii łączący włókna naturalne tj. konopie indyjskie, czy len naturalny. Dzięki temu uzyskujemy lekkie, wytrzymałe, a przede wszystkim ekologiczne elementy dla naszych samochodów.

Ciekawostki

Kimekomi – proces pokrywania elementów różnymi materiałami dekoracyjnymi. Nazwa procesu wywodzi się z japońskiej sztuki, polegającej na upychaniu skrawków materiału w szczeliny wycięte w styropianie.

Ciekawostki

Codziennie wysyłamy 58 000 elementów, co w skali roku daje łączną liczbę 12 760 000 szt. Jest to dokładnie taka sama liczba, co liczba mieszkańców Rio de Janeiro.

Rozpoczęcie działalności 2012

Zatrudnienie 1100 pracowników

Proces wtrysku w gorzowskiej „dwójce” charakteryzuje się dużą różnorodnością i innowacyjnością na tle innych tego typu fabryk. Oprócz standardowych procesów wtrysku stosowane są technologie wtrysku z gazem,  wtrysku dwukomponentowego 2k. Jest to pierwszy tego typu proces wdrożony w zakładach Faurecia na świecie. Proces ten został doceniony przez SPE Automotive Division w zakresie innowacji technologicznych - wtrysk z wykorzystaniem włókien naturalnych (konopie indyjskie).

informacja
Kobieta
Kontakt: kariera@faurecia.com
nasz adres Faurecia Wałbrzych Zakład Mechanizmów
Ul. Joachimowicza 3
58-306 Walbrzych

Formularz kontaktowy